marți, 10 februarie 2009

Cupa Unirii la fotbal, editia 2009

Programul manifestărilor dedicate zilei de 24 ianuarie,când am serbat 150 de ani de la Unirea Principatelor Române,a cuprins şi o competiţie fotbalistică între elevii ciclului primar din Gimnaziul Liviu Rebreanu.

Meciurile au debutat la ora 9 a zilei de 31 ianuarie, aducând la start echipele clasei I C , IV D şi selecţionata claselor a II-a .

Rezultatele înregistrate au fost următoarele :

a II-a - IV D 0-4
IV D - I C 0-1
I C - a II-a 1-1

Astfel,locul 1 a fost ocupat de cei din clasa I C , poziţia a 2-a a fost ocupată de cei din clasa a IV-a D, iar treapta a 3-a a podiumului a fost ocupată de selecţionata claselor a II-a.

Iată şi numele micilor campioni :

Ciprian Nicolici -portar
Marcel Chiorean, Hunor Gabor,Andrei Pavel - fundaşi
Sebastian Matei,Cristian Creţa - mijlocaşi
Emil Coroş, Szilard Benk -atacanţi

Felicitări tuturor participanţilor şi mult succes în competiţiile ce vor urma.

Mişcarea este viaţă, viaţa este mişcare .

duminică, 14 decembrie 2008

Era inevitabil ca , în clasa noastră - I C - populată în majoritate de băieţi , pasiunea principală să fie fotbalul. Unii dintre aceştia frecventează antrenamentele realizate la şcoală, alţii doresc să atingă nivele mai înalte de timpuriu, înscriindu-se la cluburile sportive ce îşi desfăşoară activitatea în Tg.Mureş.

Vlad,Raul,Cristi,Cipri,Marcel,Andrei,Sebi, Carlos, Emil,Iuli şi Silviu muncesc din greu spre a-şi împlini visul de a deveni marii campioni de mâine ai acestui sport.



Dintre ei,eu ,Marcel Chiorean am participat cu succes la o competiţie desfăşurată în Ungaria la începutul lunii Decembrie, de unde m-am întors cu medalia de argint.



Îmi doresc să am mult succes în competiţiile ce vor urma !

sâmbătă, 25 octombrie 2008

Eu şi colegii mei, o a doua familie

Despre mine